Benešovský deník

Článek z portálu Místní kultura je k přečtení zde!

 

 

Benešovský Divadelní spolek deFormace připravil svoji druhou premiéru

Benešov – Premiéru černé komedie s názvem Honzo, vstávej! uvede ve čtvrtek 5. února benešovský ochotnický Divadelní spolek deFormace v Městském divadle na Poště od 19.30. Na autorské představení režisérky Martiny Vašákové a herečky Kláry Šimákové je vstupné dobrovolné. 

Divadelní spolek deFormace.

Divadelní spolek deFormace. Foto: archiv souboru deFormace

„Na stejném místě se již uskutečnila premiéra naší úplně první hry Proklatě dobré šance. Vzpomínky máme jen ty nejlepší, diváci byli skvělí, smáli se i vtipům, které nám nepřišly nijak humorné. Brali s nadsázkou, když nám 
z nervozity vypadával text, a tím nám strašně pomohli. Za to všechno jim ještě jednou moc děkujeme,“ uvedla herečka Klára Šimáková, která věří, že se svojí druhou inscenací Honzo, vstávej! diváky opět pobaví. Nová autorská hra je tragikomedií z prostředí nemocnice, u které by se diváci měli nejen zasmát, ale i zamyslet nad důležitými otázkami současnosti. Hudbu opět složil Vojtěch Gavenda, ve hře se představí celý soubor. Největším problémem deFormace je čas.

„Zřídkakdy jsme schopni sejít se v kompletním počtu – studujeme, pracujeme, všichni nebydlíme v Benešově. Je nás devět, z toho sedm herců, což není zrovna málo. Také bylo vcelku složité naučit se scénář, jelikož nikdo 
z nás není medik, takže občas nám laikům dávaly lékařské pojmy zabrat,“ vysvětlila režisérka a spoluautorka hry Martina Vašáková.

Zdá se, že na premiéře bude plné divadlo. Soubor má totiž kolem sebe mnoho přátel a divadelníci se navíc snaží především prostřednictvím svého facebooku zajistit co nejlepší propagaci představení.

„S naší druhou hrou bychom ale rádi vyrazili i mimo Benešov,“ plánuje režisérka Martina Vašáková. „Když nás budou hodnotit neznámí diváci, teprve poznáme, jak si opravdu stojíme. Teď jsme ve fázi, kdy máme rozjednaná další představení jak v okolních městech, tak na amatérských festivalech,“ připomněla Martina Vašáková.

A co symbolizuje název deFormace?

„Je samozřejmě naším cílem fungovat jako pevná formace, ale zkrátka se nám to někdy zvrtne a dojde k určitému deformování. Když jsme hledali vhodný název, tenhle návrh všechny členy okamžitě zaujal. Má to i výhodu, že když se nám představení nepodaří, můžeme to svést na náš název – to měl každý již od počátku čekat, ne? Ale to je samozřejmě jen vtip, my věříme, že se nic nepokazí a z divadla budeme odcházet spokojení jak my, tak diváci,“ zdůraznila režisérka.

KAREL SOUČEK  zdroj

Dále se o nás zmínil pan Kellner ve svém tradičním sloupku.

WP_20150210_006 3

Zmínka na titulní straně v den naší premiéry, jistě pomohla k téměř zaplněnému hledišti. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *