Repertoár

2022 – nyní        ZmraŽeny

Mysteriózní autorská komedie s hororovými prvky o přátelství až za hrob. Tři kamarádky na zabití – jogínka, instagramová influencerka a nešťastně vdaná učitelka po smrti neodejdou na onen zlatý druhý břeh. Proč zůstaly trčet v maloměstské márnici? Pohřební zřízenec Jonák má divnou auru, Vikík zahejbal a patoložka Táňa chce do krajský! No, sranda jako v márnici.  Dá se něco změnit i po smrti? A pomůže Jolanda? Srdečně zveme všechny, které nevystraší trocha černého humoru.

Hrají:
Lída Dlouhá – Vanda Doskočilová
Denisa Široká – Monika Bartůšková
Tereza Bystrozraká – Martina Vašáková
Táňa – Andrea Černá
Milan Jonák – Michal Žaba
Viktor Dlouhý, Richard – Vojtěch Krátký
Uklízeč – Oskar Cingl

Režie: Martina Vašáková
Sound and light design: Vojtěch Gavenda

Pohybová výpomoc: Iveta Vacková; Nápověda: Kateřina Cingl

Délka představení: 85 minut bez pauzy

Premiéra: 16. září 2022 (Benešov)

2019 – nyní        Kola vášně

Univerzální mexická telenovela

Dynastie Ruizových vlastní kakaové plantáže po celém Mexiku. Juan José, statný, pohledný a charakterní mladík, spravuje rodinné dědictví a jeho rázná nevlastní matka Doňa Mercedes mu již plánuje svatbu se svou báječnou svěřenkou Orianou. ALE! Všechny plány naruší záhadná a tragická autonehoda Juana Josého. Do domu přichází krásná ošetřovatelka Anna Maria, která miluje ananasy. A to Juan José přece také!

Láska. Vášeň. Facky. Smích. Pláč. Intriky. Zrada. Rodinná tajemství.
EMOCE. EMOCE. EMOCE. TO JSOU KOLA VÁŠNĚ!

Hrají:
Anna Maria Peňarreal: Monika Bartůšková
Juan José Ruiz Garviria: Vojtěch Krátký
Oriana Isabel Espiňoza Cortazar: Klára Gavendová
Doňa Mercedes Ruiz Suaréz: Vanda Doskočilová
Miguel Jorgés Cervantes Zorrilla: Michal Žaba
Louisa Brunella Ruiz Suaréz: Andrea Černá
Chupito Fernandéz: David Zamrazil
Francesco: Vojtěch Gavenda

Režie: Martina Vašáková
Hudba: Vojtěch Gavenda

Délka představení: 80 minut bez pauzy

Premiéra: 31. května 2019 (Benešov)

Reprízy: 4. října 2019 (Benešov), 8. října 2019 (Praha, Rock Café), 24. července 2020 (Bystřické kulturní léto), 29. července 2020 (Benešov City Live), 8. února 2022 (MKIC Bystřice), 23. února 2022 (Rock Café Praha), 17. srpna 2022 (Café Konopiště), 19. srpna 2022 (Heřmaničky)

2018     FutuRum

Ve vzdálené budoucnosti, v dalekém vesmíru, se šestičlenná posádka kosmické lodi vydává na vesmírně-nesmírně důležitou misi. Není to jen tak obyčejná mise, ani obyčejná posádka …

Bezchybná kapitánka, autistická důstojnice, samolibý kněz, trochu zašlý model Androida R-521, věčně podnapilý kuchař a tak trošku hloupočká expertka na mezidruhovou komunikaci. Právě oni, jakožto „superposádka“ vybraná superpočítačem, mají zachránit planetu Zemi a to pod vedením generálky, která si nemůže, no spíš nechce, dovolit chybovat. Jak tohle dopadne? Cesty vesmírné jsou nevyzpytatelné… Připoutejte se – tahle výprava bude hodně krejzy!

Premiéra: pátek 15. června 2018 od 19:30

Reprízy: 20. října (Benešov) a 10. prosince (Praha, Rock Café)

Délka představení: 80 minut bez přestávky

Hrají
Kapitánka Soňa Odhodlaná: Monika Bartůšková
Důstojník Olga Kráterová: Vanda Doskočilová
Kněz a zdravotník Matouš: Michal Žaba
Komunikační expert Květa Půlená: Andrea Černá
Kuchař Karel, ne pardon, Libor: Vojtěch Krátký
Android R-521: Vojtěch Gavenda

Fluoroni: Monika Bartůšková, Vojtěch Krátký, Michal Žaba
Veselý mimozemšťan: Martina Vašáková

V projekcích hrají:
Generálka Angelová: Klára Gavendová
Průměrný člověk: David Zamrazil
Překladatel do univerzálního jazyka: Vojtěch Gavenda

Režie: Martina Vašáková

Scénář: deFormace pod revizí Martiny Vašákové a Michala Žaby

Hudba: Vojtěch Gavenda

Výtvarnice (autorka kulis): Sofie Tobiášová

Technika: David Šmolík, David Zamrazil, Lenka Sedláková

Fotografie, kamera: David Zamrazil

2017 – 2020  Věře nevěřte! 

Hele a tenhle znáš? Ten je dobrej! Potkají se takhle čtyři v cele předběžnýho zadržení ….

Podobně jako ve známém mysteriózním americkém seriálu, od jehož názvu nás dělí jediné písmenko, představíme v naší hře pět příběhů. Dagmar, Hugo, Drahoslav a Zlata si žijí svými vlastními životy. Každý prožívá své radosti a strasti a je pozorován svými kolegy, sousedy, náhodnými kolemjdoucími … Každý je jiný, ale přesto se jejich životy nečekaně propojují. Život má totiž smysl pro humor a tak stačí jen chvilka nepozornosti či jedno neopatrné slovo … a už musíte svádět lstivé boje s Hlodavci a Sojkami … Zvítězí tito čtyři mušketýři ve vězeňských válkách nad temným nepřítelem? A má tento boj vůbec smysl?

Délka představení: 100 minut bez přestávky

Premiéra: 15. června 2017 (Benešov)

Reprízy: 20. října 2017(Benešov), 31. října 2020 (Benešov), 3. února 2020 (Rock Café Praha)

Režie: Martina Vašáková
Hudba: Vojtěch Gavenda

Technika: David Šmolík, Tomáš Skála
Ilustrace, plakát: Tomáš (Kulas) Toula
Zvukové zajištění trailerů a reportáží: Michal Navrátil
Střih reportáží a trailerů: David Zamrazil

Hrají:
Monika Bartůšková
Vanda Doskočilová
Vojtěch Gavenda
Klára Šimáková
David Zamrazil
Michal Žaba

2016 – 2017      Chladnější než obvykle

Režie: Martina Vašáková
Hrají: Vojtěch Gavenda (Majordomus), David Zamrazil (Detektiv Holdok), Vanda Doskočilová (Přítelkyně), Kateřina Šmolíková (Paní domu), Klára Šimáková (Služebná), Monika Bartůšková (Sestra)
Hudba: Vojtěch Gavenda

Délka hry: 105 minut (s přestávkou)
Premiéra: 28. ledna 2016, Divadlo Na Poště, Benešov

Reprízy: 6. října 2016 (Benešov), 13.listopadu 2016 (Týnec nad Sázavou), 16.listopadu 2016 (Neveklov), 14. ledna 2017 (Čerčany), 13. května 2017 (Sedlčany), 28. května 2017 (Rock Café), 28. července 2017 (festival Benešov)

Popis hry:
Detektiv Holdok vypráví elévům o svém profesním dobrodružství. Zvládnou odhalit vraha? Příběh se odehrává v jídelním salónu jednoho panského sídla kolem třicátých let minulého století. Jména postav, stejně jako přesné místo děje zůstávají utajeny.
Ve hře budeme svědky odhalování zločinu vraždy přímo ve zmíněném panském sídle. Zvládne proslulý detektiv vyřešit takto zapeklitou vraždu? A jak se všem účastníkům vyšetřování bude líbit, když se začnou odhalovat jejich nejčernější tajemství? A je to všechno opravdu tak?

2016                   deFormace v HD

Režie: Martina Vašáková
Hrají: Vojtěch Gavenda, Klára Šimáková, Vanda Doskočilová, Kateřina Šmolíková
Hudba: Vojtěch Gavenda, Sabina Ludányiová

Délka hry: 75 minut bez přestávky
Premiéra: 8. dubna 2016, festival Jeden svět, Muzeum umění a designu, Benešov

Popis hry:
Autorské dramaticko-hudební revue zahrnuje několik krátkých scének, která jsou prokládány tématickými písněmi Vojtěcha Gavendy a Sabiny Ludányiové. Představení vzniklo speciálně pro festival Jeden svět, které se neslo v duchu tématu Hledání domova.
Jednotlivé scénky se na toto téma dívaly z různých úhlů. Ve hře se tak objeví téma  bezdomovectví, současné migrační problematiky, rasismu, problematiky anonymity sociálních sítí. Z těch odlehčenějších témat pak divák nahlédne k Čechům na dovolené, prarodičům či do osobního života samotných herců.

2015 – 2016        Honzo, vstávej!

Režie: Martina Vašáková
Hrají: Vojtěch Gavenda (Johnny), Klára Šimáková (Jolana), Vanda Doskočilová (Jarka), David Zamrazil (Karel), Monika Bartůšková (Izabela), Daniel Danes (Danny)
Hudba: Vojtěch Gavenda

Délka hry: 55 minut bez přestávky)

Premiéra: 5. února 2015, divadlo Na Poště, Benešov

Reprízy: 17. dubna 2015 (Chotýšany), 26. dubna 2015 (Kladno), 15.května 2015 (Benešov), 21. listopadu 2015 (Noc divadel Benešov)

Popis hry:
Autorská hra z prostředí nemocnice je komedií / tragikomedií, které se mají diváci pobavit, ale třeba i zamyslet nad zajímavými otázkami naší doby. Schválení či neschválení zákona o eutanazii je celosvětovým problémem, který se může brzy týkat i nás. Etika toho problému je přitom jen jedna strana mince.
Naše hra se odehrává v nespecifické době v jednom nemocničním pokoji. Známý poslanec Karel Král stojí za schválením zákona o eutanazii, který již vstoupil v platnost. Přijde mu správné, smět se rozhodnout. Ale co když se ocitne v situaci, kdy má rozhodovat on sám? A to dokonce o osudu svého vlastního syna, rockové hvězdy Johnnyho Kinga?

 

2014         Proklatě dobré šance 

Autor: Jiří Macků

Režie: Martina Vašáková
Hrají: Vojtěch Gavenda (Jindřich Doležílek), David Zamrazil (Josef Trpišovský), Klára Šimáková (Marcela Kudrnovská), Daniel Danes (Albín Uvízl), Monika Bartůšková (Zlatuše Kochtová), Vanda Doskočilová (Simona Domínová), Petr Zeman (Cyril Maxa), Michal Žaba (Ondřej trpišovský)
Hudba: Vojtěch Gavenda

Délka hry: 120 minut (s přestávkou)
Premiéra: 19. června 2014, divadlo Na Poště, Benešov

Popis hry:
Divadelní hra částečně dramatická, chvílemi humorná a někdy svými dějovými zvraty zcela absurdní, se odehrává v nedávné minulosti v malé regionální sportovní redakci ve třech krátkých časových epizodách.
Z rozhodnutí KV KSČ je v nejmenovaném městě založen sportovní týdeník, v jehož redakci se z různých popudů sejde osm lidí více či méně vzájemně propojených svazky bývalými i zcela novými, profesními i rodinnými, rozdílných povah i ambicí, navíc v různém vztahu k místnímu tajemníku KSČ Josefu Trpišovskému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress